www.yo-yo.sk forum
toto forum je zavrete a zrusene. nove forum najdete na stranke yo-yo.sk
www.yo-yo.sk forum
toto forum je zavrete a zrusene. nove forum najdete na stranke yo-yo.sk
www.yo-yo.sk forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.yo-yo.sk forum


 
DomovDomov  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  Prihlásenie  

 

 Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation?

Goto down 
5 posters
AutorSpráva
newbie

newbie


Počet príspevkov : 7
Registration date : 13.08.2008

Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? Empty
OdoslaťPredmet: Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation?   Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? EmptyPi august 29, 2008 1:45 am

Ahojte, po nejakom case yoyovania som sa rozhodol zadovazit si nejake kvalitnejsie yoyo s ktorym by som s trochou stastia vydrzal v dobrom aj v zlom do konca zivota Smile povodne som mal v plane kupit 888 ale vzhladom na to ze nie je k dostaniu rozhodol som sa pre Skyline z YoYoNation spolu s nejakymi dalsimi doplnkami avsak som skor ten flexibilny typ cloveka ktory dostane do ruk yoyo,neriesi funkcnost vzhladom na ine yoya (pretoze nema viacmenej s cim porovnavat Very Happy) a snazi sa mu prisposobit

taakze... in stock je momentalne iba Skyline - Starry Midnight Edition tak to prichadza do uvahy... otazka znie ake doplnky by som mal este zakupit aby som v (ne)dohladnej dobe vyhol dalsim yoyo-orientovanim nakupom? Ako je to s udrzbou? Je treba kupit nejake mazadla(alebo funguje zopar mesiacov az rok(ov) aj bez cistenia a mazania) a vobec je original lozisko dostacujuce alebo treba aj nejaky-ten konkave...
a ako je odolne voci prilezitostnym narazom?(lebo LynFury je silna natura Razz)
... a oplati sa vobec kupit toto yoyo? Very Happy z pohladu univerzalnosti na co najsirsie spektrum stringovych trikov

z doplnkov co planujem kupit dalej je to:
Duncan YoYo Glove - oplati sa? a ako je to s tymi velkostami... S je asi moc mala, M je vypredana, takze L... aka je asi velka (na teenagersku az dospelacku ruku)?

Duncan Freehand Counterweight Set - vzhladom na patentove prava su to jedine protizavazia k dostaniu... su "kompatibilne" so Skyline a je Skyline schopne 5A? (resp. je s tymito protizavaziami schopne 5A aspon LynFury ak nie Skyline?)

100 Count: Type 6 - 100% Polyester - robim zatial iba domace stringy z bavlny takze s polyesterom skusenosti nemam ale bavlna asi take otacky dlho nevydrzi... oplati sa? alebo radsej nejaky iny druh? tak aby bola spotreba max. 1 dene... a cital som ze Skyline hrozne rychlo trha stringy... je to pravda?

...a na zaver k samotnemu YoYoNation... ak planujem kupovat cez PayPal ako to funguje... objednam yoyo a kedy zaplatim? hned po objednavke? a ak je v PayPale moznost potvrdit platbu (po ktorej sa neda uz zrusit prevod) ma sa potvrdit az po prevzati yoya?
a postovne na takuto zasielku je zasadne $28 alebo sa moze dat aj ta $19? je v nich okrem rychlosti dorucenia aj nejaky iny rozdiel?(poistenie zasielky, sposob dorucenia alebo tak) a ako je to s clom a DPH (podla ceskeho fora ak sa tomu vyhnete mate stastie... ale nejake aktualne skusenosti by sa hodili)
...a ako prebieha pri najhorsom reklamacia? treba v nejakom obmedzenom case informovat YoYoNation o defektoch na produkte? a platby pri navrate ako funguju?

---
tak velka vdaka vsetkym co sa docitali uspesne az do konca cheers prepacte ze extra-dlhy post ale radsej vsetko na jednom mieste ako roztrusene do desiatok sprav... a ako som naznacil uz v uvode tak by som bol rad aby mi tato kupa vydrzala co najdlhsie v rozvijani schopnosti az po najvyssie levely... nie som zberatel... chcem iba vediet yoyovat co najlepsie s co najmensim mnozstvom vystriedanych yoyi

budem vdacny za kazdu informaciu, konstruktivnu radu aj navrhy ale OFF-TOPIC si prosim odpustte Wink

do skoreho yoyovania Basketball

P.S.: dufam ze tento topic pomoze kazdemu rovnako zmyslajucemu yoyistovi aby sa rozhodol pre ten spravny univerzalny nakup
Návrat hore Goto down
skill3r

skill3r


Počet príspevkov : 51
Location : Trenčín
Registration date : 09.03.2008

Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation?   Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? EmptySo august 30, 2008 3:53 am

Ja ti poviem nejake rady k paypalu. Za prve si daj pozor aku adresu mas vyplnenu ako home. Ak tam maš niečo s diakritikov tak to vypln bez diakritiky, mne už davnejšie posielaly ale z inej stranky balik asi tri mesiace a stale sa im vracal. lebo miesto Trenčín im tam písalo nejaké znaky. Pri plateni cez paypal potrebujes aby si mal pridanu kreditnu kartu do uctu alebo na nom mat prostriedky na zaplatenie nakupu.Potom uz len jednoducho po vytvoreni objednavky vyberes platbu pomocou paypal a vyslednu cenu ti hned blokne na tvojej kreditke.Ziadne potvrdzovacky neskor. Ak kliknes na platbu pomocou paypal hodi ta na paypal prihlasovaciu stranku kde zadas svoje udaje hned potom na teba vyhodi nieco ako fakturu a ci si ju prajes zaplatit.Ak nezaplatis oni to neposlu. Ale toho by som sa nebal ze ti to z yoyonation nepride. Praveze budes este milo prekvapeny ako rychlo.

Inak odkial si. Chalani z Prešova si odtial niečo chcu objednavať, môžte sa zložiť na poštovné.

A s čím si yoyoval predtým?
ja síce ešte dlho neyoyujem , ale neviem či je dobré hneď skúšať skyline alebo 888 , ja by som si poriadil niečo lacnejšie okolo 30-40$ .Ja mam napriklád toto a som s ním spokojný. Síce nemá až tak dlhý spin ale dajú sa robiť super triky.Škoda že nemôžem nájsť video zo slovenských majstrovstiev.Ukázal by som ti čo s ním dokázal jeden týpek z Maďarska.

Čo sa týka stringov tak som si podľa jednoho vlákna tu na fóre vybral tieto a kúpil som si 200 kusov pre istotu :-D . zatial som minul maximálne desať.Buď málo yoyujem alebo sa to až tak strašne netrhá.

Aj rukavicu mám ale používal som ju len zo začiatku, teraz hádam vôbec. Ale jednu si zober, Tuším M by ti malo byť dobré.

Mazadlo tiež jedno zober, ja mám takéto a ked sa mi yoyo zle vracalo tak stačilo vyčistiť ložisko technickým benzínom, namazať trochou toho mazadla a bolo ok. Teraz ale nemažem lebo nechcem aby sa mi vracalo.

Toď moje skúsenosti z mojej strany.
Návrat hore Goto down
newbie

newbie


Počet príspevkov : 7
Registration date : 13.08.2008

Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation?   Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? EmptySo august 30, 2008 4:17 pm

informacie ohľadom paypal su uzitocne, za tie dakujem Wink
od Presova som bohuzial velmi daleko takze o takej kupe radsej ani neuvazujem Sad
po pravde, najviac (ak neratam nejake vietnamske low-endy Razz) yoyujem s LynFury a ak je pravda ze je to "plastovy Hitman", tak "strednu" triedu yoyi uz mam za sebou (aj ked mozno iba po materialnej a nie zrucnostnej stranke)... ako som uz napisal, nie som zberatel a preto by som si rad kupil yoyo z "high-end" kategorie aby som sa mohol uz co najdlhsie venovat samotnemu yoyovaniu a nepresedlavat z jedneho yoya na druhe a mal co najviac otvorenych moznosti... Skyline som si vybral po radach na tomto fore (z povodneho planu 888)... mozno je to moc neprirodzeny prechod, to nikomu neberiem, ale som zastancom toho ze napr. aj bez znalosti bicyklovania sa da naucit soferovat auto (mozno blbe prirovnanie Very Happy)... kazdopadne som si isty ze aj takyto prechod je mozny

s velkostou rukavice mas asi pravdu, L je podla globalnych noriem az moc giganticka...ohladom mazadiel a stringov by sa mi vsak asi hodila asi rada od nejakeho 888'ckara alebo niekoho podobneho lebo nie som isty ci pri takychto otackach staci to 50/50 a ci je lepsi Thin alebo Thick Lube

a este by ma zaujimalo co su silicone stickers a ako rychlo sa opotrebovavaju? (viem ze o-ringy sa skoro vobec neopotrebuvavaju a friction stickers zasa az moc), takze co by som si mal dokupit ak sa opotrebovavaju? (floawable silicone alebo nejaky iny response system)

vopred dakujem za dalsie odpovede a informacie Smile

P.S.: ak ma nieko nejake dalsie navrhy na "univerzalne" yoyo (podla vyssie uvedenych predstav) rad o nich popremyslam
Návrat hore Goto down
skill3r

skill3r


Počet príspevkov : 51
Location : Trenčín
Registration date : 09.03.2008

Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation?   Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? EmptySo august 30, 2008 4:54 pm

Prezraď ešte odkial si. Bolo by super keby si s okolia Trenčína. Hodil by sa mi tu yoyer do partie.
Návrat hore Goto down
newbie

newbie


Počet príspevkov : 7
Registration date : 13.08.2008

Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation?   Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? EmptySo august 30, 2008 5:12 pm

do partie asi nezapadnem, NR je od Trencina tiez trochu podalec Sad
a hanba mi!! prave som podporil off-topic Embarassed prosim uz radsej iba k teme lebo by to podaktori mohli vyuzit a uz by som tazko dohanal pointu tohto topicu... OT prijam na PM Wink
Návrat hore Goto down
newbie

newbie


Počet príspevkov : 7
Registration date : 13.08.2008

Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation?   Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? EmptySo august 30, 2008 5:32 pm

presne tohoto som sa bal Very Happy tolko je vas tu z Nitry ze nakoniec sa to zvrtne na dohodovanie dalsej seshny lol!
ano som z Nitry, ale dalsi off topic uz iba cez privatne spravy a hlavne prosim nejake rady k mojej dileme ktoru riesim Crying or Very sad (nie tu s off-topicmi Razz) lebo aj Skyliny sa minu a potom mi to uz moc platne riesit nebude Sad
Návrat hore Goto down
skill3r

skill3r


Počet príspevkov : 51
Location : Trenčín
Registration date : 09.03.2008

Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation?   Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? EmptySo august 30, 2008 6:06 pm

no neviem či sa string bude prepalovať, lebo string sa naložisku nepretača, toči sa len vnútro ložiska s yoyom, ale string zostava spolu s vonkajšou časťou ložiska na ktorej je upevnený v podstate bez vzájomného protipohybu. takže sa tam nemá čo prepalovať.

A prečo si nekúpiš skylina od peťa? Vyjde ťa to lacnejšie, a šnúrky ti môže niekto predať alebo darovať. Napríklad aj ja, mám ich fakt kopu
Návrat hore Goto down
newbie

newbie


Počet príspevkov : 7
Registration date : 13.08.2008

Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation?   Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? EmptySo august 30, 2008 6:23 pm

nemal som na mysli prepalovanie, ale z konstrukcie Skylinu (dost ostre hrany pri loziskovej medzere) som sa docital ze rychlo trha stringy... teda ich vraj skor "reze" ako prepaluje... a svoj rozpocet by som nazval skor "virtualny" ako realny tak preto preferujem eshop Very Happy
mimochodom na ten YoYoNation je postovne iba $28 alebo moze byt aj to za $19? (a od Petra je ake postovne - na mensie veci(?zavazie) a ake na vacsie(?yoyo) veci)? Smile thx
Návrat hore Goto down
skill3r

skill3r


Počet príspevkov : 51
Location : Trenčín
Registration date : 09.03.2008

Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation?   Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? EmptySo august 30, 2008 6:33 pm

ja ked som objednaval z yoyonation tak pre Svk nebola ina možnosť iba za 28$
Návrat hore Goto down
Matio

Matio


Počet príspevkov : 40
Age : 36
Location : Nitra
Registration date : 27.11.2007

Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation?   Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? EmptySo august 30, 2008 8:58 pm

Čafko.

Poštovné z Yoyonation.com je na Slovensko možné len v tej drahšej variante, teda tých 28 dolárov ako už napísal skill3r. Do balíka sa toho dosť vojde, takže môžeš toho pokupovať koľko chceš. Peter má poštovné tuším 70 korún na všetky veci, ale to neviem naisto.

Jedného Skylina (fialového a práve z yoyonation.com) vlastním. Stringy mi to netrhá, používam slick 6 - 50/50 a highlighty a nič také som si nevšimol. Ťažko povedať, či sa jedná o univerzálne yoyo, aké by si asi chcel.

Najskôr musím povedať, že takmer akékoľvek Yoyofactory yoyo nad 100 dolárov je precízne spracované a pri prechode z Lyna budeš nadšený. Mne však vyhovuje viac 888mina. Ten tvar, ktorý má Skyline je netradičný, ale v podstate sa nemôžem sťažovať. Grindy na ňom v podstate vôbec nejdú (na tom mojom), je veľmi smooth, nie je ani poriadne viditeľné, že sa točí - teda žiadne vibrácie. Sleeper je skoro nekonečný, dostatočný na akékoľvek kombá. Suma sumárom, je to výborné yoyo.

Rukavicu mám Large a ešte aj tá mi je malá... ale ruky máme každý iné však Smile Hlavne nebrať small.

Protizávažia sú kompatibilné v podstate so všetkým... To nerieš. 5A musia byť schopné hlavne tvoje ruky, yoyá to zvládajú v pohode.

Ja teda ložiská moc nemažem (je pravda že ich ani moc nečistím...), ale thin lube je rozhodne lepší, chráni ložisko pred koróziou a znižuje hluk. Tam stačí jedna kvapka na ihlu, takže žiadne veľké mazanie sa nekoná.

Stringy zober highlighty, pretože najdlhšie vydržia, sú dobre vidieť a krásne držia slacky. Ja najradšej používam ale 50/50 a so 100% polyesterom nemám skúsenosti. Spotreba stringov záleží na tom, ako dlho yoyuješ (všeobecne sa odporúča po 8 hodinách yoyovania, ale ja to mením podľa toho ako sa s ním dá hrať).

BTW existujú aj iné e-shopy, napríklad yoyoz.co.uk. To je Britský shop, kde môžeš platiť tiež cez PayPal, poštovné je tuším nižšie ako z YYN a majú aj 888miny. Takže si to ešte pozri, nech to nepreplatíš Wink

Keďže som tiež z Nitry, tak by sme sa keď tak mohli stretnúť a vyskúšaš si Skylina aj 888. PM, ak máš záujem...

Dúfam, že som ti trochu pomohol. Yoyu zdar.
Návrat hore Goto down
http://www.simpsonovci.com
newbie

newbie


Počet príspevkov : 7
Registration date : 13.08.2008

Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation?   Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? EmptyNe august 31, 2008 12:22 am

Matio> dakujem za vycerpavajuci post plny uzitocnych informacii, dufam ze si vsimnes PM co som ti poslal Wink

umm... a mohol by mi prosim este niekto priblizit kvalitu/vydrz tych silicone stickers?
...samozrejme stale som otvoreny vsetkym radam, navrhom a informaciam Smile
Návrat hore Goto down
pucik




Počet príspevkov : 164
Registration date : 03.10.2008

Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation?   Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? EmptyNe január 25, 2009 2:19 am

Nasiel som tento stary prispevok a mam co k nemu napisat tak pisem. Aspon to pomoze niekomu kto bude hladat podobne info.

SKYLINE - Mam Skyline s velkym loziskom Bgrade.

Lozisko som vycistil hned ako som mal pocit ze malo sici, myslim ze po tyzdni. Lozisko co je dnu mam pocit ze je uplne super a netreba ho menit dal by som mu znamku 1, mam ho odpuzdrene. Neni tam konkav. Dal som ho tam na chvilku a dal som ho zas prec, cisto subjektivne som ho tam nepotreboval. Myslim ze konkav tam ani netreba.

Bola otazka na narazi kolko toho vydrzi. Mam na nom 20 dingov odomna a kamaratov co sa ucia a yoyo fici bez problemov, oska je rovna ziaden problem. Je to pre mna yoyo do vsetkych podmienok a vackov. Mal som LYN FURY a ked som kupil toto LYN som uz ani nevytiahol.

Navratak - Najlepsi navratak pre mna ma prave Skyline. Mam ine navrataky a kusu moc toto kuse presne vtedy ked treba pri binde. Nie ked mam 4stringy na lozisku. Inak prve dva silikony mi vypadli hned/30dni/. Od Killswitcha som dostal dalsie a tie uz drzia ako prikovane. Opotrebenie som nezaznamenal za dva mesiace plneho yoyovania ziadne. Kazdopadne vymena jednoducha tak neni co riesit. Pri kupe doporucujem prikupit aj navratak ak nie je v baleni.

Skyline pre zaciatocnika - Ja som ho kupil mozno po mesiaci od prvej skusenosti s yoyom. Najlepsia kupa. Mozem doporucit. Myslim ze kto to mysli s yoyovanim aspon trochu vazne nema dovod nekupit kovaka len koli tomu, ze neyoyuje ja neviem pol roka rok. Nezmysel. Aj vdaka nemu viem po pol roku to co viem. Napr moj oblubeny Turntablism...
Dalsia skusenost iny yoyer kupil G5+ jazdenu a odvtedy mu to ide. Bind je stupidna vec ktoru sa nauci clovek popri inych veciach. Kov je kov.

Stringy - No ja som doteraz pouzival 6tky 50/50 kupovane a uz si robim vlastne z bavlny. Dal som to testovat dalsim dvom a ziadne pretrhnutie a zatial vacsia vydrz. Ja mam teraz 6den a nemenim. Predtym 1denne do kosa.

888- Mam jednu 888 Jason Lee a nemozem povedat ze je to lepsie ako Skyline. 888 sice visi vo vzduvhu az neskutocne krasne, ale navratak v tomto modele nie je silikon a tam vitazi zas skyline.

Tak komu to pomoze nech sa paci.
Pucik
Návrat hore Goto down
samo282

samo282


Počet príspevkov : 245
Registration date : 07.10.2007

Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? Empty
OdoslaťPredmet: s   Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? EmptyNe január 25, 2009 3:08 am

tak pridam aj ja nejaku skusenost Very Happy doma mam osmicku tu striebornu a hral som sa so skylinom aj g5-kou.premna je osmicka osmickou.. skyline je sice dobre yoyo ale ako powedal matio nieje to 888. zalei na tebe co ti viac vyhovuje. ak chces vacsie yoyo jednoznacne g5+ alebo gm2 a ak mensie tak 888 pri ktorej podla mna na povrchu ani nezalezi... na syn08 mi matio pozical jeho modru osmicku a powedal by som ze je to este lepsie nez ta strieborna co mam ja... najlepsie je si ich vyskusat osobne a podla toho sa rozhodnut. dufam ze som ti nejak pomohol
samo
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation?   Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation? Empty

Návrat hore Goto down
 
Univerzalna kupa: Skyline z YoYoNation?
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Ako objednat z yoyonation.com?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
www.yo-yo.sk forum :: POKEC-
Prejdi na: